top of page
  • Obrázek autoraWL

Češi jsou do hokeje blázni, říká Jesper Björck, marketingový manažer švédského hokeje

Aktualizováno: 28. 5.

Právě skončené Mistrovství světa v ledním hokeji vytvořilo nový rekord v návštěvnosti. Podle oficiálních údajů organizátorů navštívilo během 17 dní zápasy v Praze a v Ostravě přesně 797 727 diváků, což je nejvyšší číslo v historii této prestižní sportovní události.


Rekordní návštěvnost je připisována především výjimečnému vztahu našich fanoušků k lednímu hokeji. Češi považují lední hokej za svůj národní sport a všechny zápasy českého národního týmu byly během šampionátu vyprodány. „Češi jsou do hokeje blázni,“ komentoval hokejovou horečku v Česku marketingový manažer švédského hokejového svazu Jesper Björck. Atmosféra v O2 Aréně během včerejšího zlatého finálového večera jeho slova potvrdila.


Organizátoři i Mezinárodní hokejová federace (IIHF) vyjádřili velké nadšení nad tímto úspěchem a poděkovali všem fanouškům za jejich podporu. "Je to důkaz toho, jak moc hokej spojuje lidi z různých koutů světa. Velký aplaus pro všechny pořadatele a organizátory v Praze a v Ostravě," uvedl prezident IIHF Luc Tardif. Spousta televizních komentátorů a fanoušků ze severní Ameriky pak vyjádřila přání, že by podobnou atmosféru chtěli jednou zažít v arénách v NHL.

19 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page