top of page
  • Obrázek autoraWL

Téměř polovina průmyslových firem v Česku pociťuje nedostatek poptávek. Na vině bývá slabý marketing.

Český statistický úřad včera zveřejnil Souhrnný indikátor důvěry v Českou ekonomiku. Přestože se indikátor ekonomického sentimentu zvyšuje jak mezi podnikovou sférou, tak mezi spotřebiteli, 42% firem z průmyslové sféry uvádí, že je pro ně hlavní bariérou růstu nedostatečná poptávka. Z dat ČSÚ vyplývá, že se jedná o vleklý problém českého průmyslu.


Žánrový obrázek české průmyslové výroby
Česká průmyslová výroba se dál potýká se slabou poptávkou

Walker&Lambert se marketingovými programy na vytváření poptávky zabývá přes 20 let. "Můžete mít ten nejlepší výrobek na světě, brilantní distribuci a výborné prodejce, a přesto můžete mít problémy s odbytem," míní zakladatel Walker&Lambert Martin Procházka. České průmyslové firmy přitom dokáží vyrábět skvělé výrobky. "Podívejte se třeba na Linet. Klíčem k úspěchu známého českého výrobce nemocničních a pečovatelských lůžek je kromě špičkových výrobků také skvělý marketing. Firma se v marketingové komunikaci nebojí investovat do pokročilých prezentačních technologií a vyplácí se jí to."


Podle Martina Procházky je ale řada českých průmyslových firem ve zcela jiné situaci než Linet a doplácí na slabý marketing. "Na to, že je marketing dlouhodobě Achillovou patou domácích firem upozornili již před lety sami kapitáni českého průmyslu ve výzkumu pro poradenskou skupinu PwC," upozorňuje Marin Procházka.


Úkolem marketingu je zákazníkům neustále vysvětlovat, proč si mají vybrat právě vaši firmu a vyzývat je k tomu, aby si koupili váš výrobek. "Musíte zákazníkům neustále vysvětlovat, proč je váš výrobek nebo služba odlišný, lepší, jedinečný. Je to kontinuální a nikdy nekončící proces. Pokud budete mít dobrou marketingovou strategii a budete stejně systematičtí, srozumitelní a konzistentní jako Linet, pak se situace na straně poptávky začne měnit ve váš prospěch," vysvětluje závěrem zakladatel a Managing Director Walker&Lambert Martin Procházka.11 zobrazení0 komentářů

תגובות


bottom of page