top of page
  • Obrázek autoraWL

V Ostravě začalo MS v hokeji. Na čepu v hale je zbrusu nová Desítka z Ostravaru.


V pátek 10. května začalo v Praze a v Ostravě Mistrovství světa v ledním hokeji. Šampionát se do Ostravy vrací opět po 9 letech. V roce 2015 dokázal Pivovar Ostravar během necelých 14 dní vyčepovat v Ostravar Aréně 104 rekordních tisíc hektolitrů piva. Velkou měrou se o to zasloužili především finští fanoušci.


Finští hokejoví fanoušci v dresech s pivem Ostravar
Finští fanoušci při MS v hokeji


Vydatně k tomu přispěla také reklamní kampaň Walker&Lambert Nauč fanoušky Ostravar, která při MS v hokeji v roce 2015 zahraniční návštěvníky zábavnou formou učila, jak se řekne pivo česky. V letošním roce již nic podobného kvůli komerčním právům na šampionát není možné. Ostravar Aréna se dokonce během šampionátu musela dočasně přejmenovat na Ostrava Arénu. To samé potkalo také O2 Arénu v Praze, která po dobu šampionátu nese název Praha Aréna.


Ostravar se ale během šampionátu bude v Ostravar Aréně čepovat dále. Ostravar pro šampionát dokonce připravil nové pivo s názvem Desítka. Ve srovnání s původním světlým výčepním pivem má Desítka vylepšenou chuť a pivovar v její receptuře poprvé využil chmel Kazbek, známý z jiné oblíbené pivní značky Mustang. Nové pivo má vyšší plnost a říz a bohatší chmelové aroma. Podle obchodního sládka ostravského pivovaru Vojtěcha Slivoně je dokonce nová Desítka nejlepší světlé výčepní pivo, které kdy Ostravar uvařil.

3 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page